Dowiedz się, jak uniknąć efektu jojo, albo już teraz zrezygnuj z odchudzania!

Franciszek Staniszewski

Wideo jak uniknąć efektu jojo znajdziesz niżej.

Dla każdej świadomej osoby oczywiste jest, że poczucie własnej wartości – to jak sami siebie postrzegamy w relacji z innym człowiekiem ma bezpośredni związek z możliwością odnoszenia sukcesów w wielu obszarach życia.

Nie twierdzę, że musisz mieć sylwetkę, jak gwiazda fitness z okładki żurnala. Być może jednak czujesz się niekomfortowo w swoim ciele? Być może uważasz, że inni zamiast Ciebie słuchać z uwagą, krytycznie zerkają na Twoje krągłości? Jeżeli tak jest, to nie ulega wątpliwości, że musisz coś z tym zrobić!

Nie tylko odchudzanie

Być może warto rozpocząć od popracowania nad zaakceptowaniem swojego wyglądu? Być może wystarczy tylko wzmocnić poczucie własnej wartości? Przecież kilka kilogramów więcej nie musi od razu oznaczać, że jest z Tobą coś nie tak. Nasza różnorodność i niepowtarzalność jest przecież piękna! Jeżeli jednak Twoja nadwaga wpływa na Twoją sprawność w pracy, na wydolność fizyczną, albo co gorsza rujnuje Twoje zdrowie – koniecznie musisz wziąć się za zredukowanie wagi do optymalnego poziomu.

Wiedz, że to już globalny trend, że wielu pracodawców niezbyt chętnie zatrudnia osoby otyłe. Biznesmeni zwracają uwagę na wygląd osoby, z którą będą robić interesy. To ma swoje uzasadnienie, bo przecież prezencja, wizerunek, pierwsze wrażenie, nasza atrakcyjność może wprost przełożyć się na wyniki finansowe firmy. Natomiast nadmierna otyłość może tworzyć różne obawy w naszych głowach:

  • Czy te nadliczbowe kilogramy, to efekt lenistwa?
  • Może brak troski i dbałości o siebie?
  • A może to wynik choroby?

Jeżeli to ostatnie, to: – Czy zatrudniając osobę otyłą nie będzie trzeba ponosić kosztów przerw w pracy związanych z wizytami u lekarza lub w szpitalu? Nic dziwnego, że coraz częściej mówi się o dyskryminacji ze względu na tuszę.

Zachęcam, aby przy samoocenie nie polegać tylko na własnej obserwacji. Powszechnym zjawiskiem jest bowiem efekt psychologicznego wyparcia problemu a nawet projekcji, która może objawiać się krytykowaniem osób szczupłych. Skoro nie potrafimy znaleźć w sobie tyle determinacji i konsekwencji, aby schudnąć, zaczynamy się pocieszać. Często słyszymy, że „Kochanego ciałka nigdy dosyć”, albo „Mężczyzna nie pies na kości nie leci”, a nawet tłumaczenia: „Mój partner/ka woli bardziej obfite kształty”.

Dowiedz się, jak uniknąć efektu jojo

Skuteczna metoda

W ubiegłym roku w sukcesem zastosowałem moją autorską metodę 7 Prostych Kroków do Redukcji Wagi®. Schudłem 22,5 kilograma, zaś mój obwód w pasie zmniejszył się o 18 cm! Zrobiłem to, chociaż wcześniej uważałem, że ze mną wszystko jest ok i nie muszę zajmować się moją wagą. Dodam, że od zakończenia procesu redukcji wagi minęło jedenaście miesięcy. Waga utrzymuje się na poziomie z poprzedniego roku a o skuteczności mojej metody najlepiej świadczy współczynnik BMI na poziomie 23,7. Na sobie sprawdziłem, jak skutecznie uniknąć efektu jojo i mogę teraz Ciebie tego nauczyć!

Zanim rozpoczniesz proces redukcji wagi – dowolną metodą, zachęcam aby już teraz udzielić sobie odpowiedzi na ważne pytanie: – Co zrobisz kiedy już schudniesz, aby NIGDY więcej nie powrócić do poprzedniego stanu? Aby już nigdy nie doświadczyć efektu jojo.

Większość osób odchudzających się skupia przede wszystkim na zrzucaniu zbędnych kilogramów. Dla osób bez doświadczenia w tej dziedzinie wydaje się to oczywiste – najważniejsze, aby schudnąć! Niestety w większości przypadków kończy się to bardzo podobnie. Nawet jeżeli trochę schudną, cały wysiłek – również finansowy zostaje obrócony w pył przez efekt jojo. Po kilku tygodniach – miesiącach waga wraca do poprzedniego stanu a często bijemy kolejny niechlubny rekord.

Oficjalne dane są zatrważające! Wśród osób, które poddały się ambulatoryjnemu leczeniu otyłości, w ciągu 5-ciu lat nawet 80% wraca do poprzedniej wagi! Ból, rozpacz, poczucie winy, wstyd w efekcie czego poczucie wartości leci na łeb na szyję!

Zanim zaczniesz

Zanim ponownie zaczniesz się odchudzać, zainwestuj 5 minut w zdobycie informacji, co mógłbyś zrobić, aby utrzymać nową bardziej atrakcyjną wagę w trwały sposób? Zapraszam do obejrzenia krótkiego nagrania – do końca.

Wiesz już co trzeba zrobić, aby już nigdy nie doświadczyć efektu jojo. Jeżeli zainspirowany obejrzanym wideo chcesz poznać łatwą, tanią i jednocześnie skuteczną metodę redukcji wagi, zapraszam dalej.

WAŻNE!
Jeżeli będziesz uważny/a, z łatwością znajdziesz możliwość zdobycia Arkusza Monitorowania Redukcji Wagi w formacie PDF – oczywiście nieodpłatnie.

 

fsŻyczę wielu wspaniałych
sukcesów w kształtowaniu
wymarzonej sylwetki,

Franciszek Staniszewski

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.